top of page

30.09.2024

« Я стала жертвою мовчазного насильства : це болючіше ніж удар по обличчю»

 Як правило, всі захищають жертв фізичного насильства. Але що робити, коли синців не видно, але психологічне насильство стає нестерпним?

 «Я була дуже щаслива, що зустріла чоловіка, якого покохала по-справжньому. Ми були дуже близькими людьми. Завжди мене підтримував, створював відчуття спокою. Мені здавалося, що так буде все життя.

Звісно, конфлікти у стосунках — це природна частина взаємодії між двома людьми, які мають різні погляди, потреби та очікування. Ми всі живі люди, в кожного бувають непорозуміння, ревнощі, образи. Тому завжди варто все обговорювати з партнером.

Проте одного разу з незрозумілих для мене причин партнер припинив спілкування і перестав виходити на зв’язок» - розповідає п. Тетяна.

 «Справжнім кинжалом стало те, що він заблокував мене у всьому і зник з мого життя, не залишаючи слідів» - зі сльозами на очах ділиться Тетяна.

 «Гостинг - різке припинення будь-яких стосунків без попередження і пояснення можливих на те причин, без будь-якого пояснення чи причини, з подальшим ігноруванням будь-яких контактів, які спрямовані на встановлення зв'язку з особою.

 Як наслідок, постраждала особа відчуває себе непотрібною, оскільки гостер в такий спосіб доводить, що не збирається що-небудь пояснювати. Це різновид психологічного насильства.» - пояснює фахівчиня мобільної бригади м. Хуст.

 «Я бачила його на вулиці, він живий-здоровий і просто кинув мене в ігнор. Не розумію, де зробила помилку. В мене постійне відчуття провини. Це дуже травматично, тому я була змушена звернутись по допомогу фахівців » - додає п. Тетяна.

 "Постраждала особа отримала глибоку психологічну травму. Тільки після консультацій психолога відчула полегшення та побачила вихід із цієї життєвої ситуації ", - зазначає фахівчиня мобільної бригади м.Хуст.

 Тому важливо набратися сміливості й звертатися по допомогу, виходити з травматичної ситуації, і найголовніше - не потрапляти в неї знову.

 Мобільні бригади працюють за підтримки UNFPA, Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, у координації з Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції через імплементаціїного партнера Громадської організації Громадський Рух «Віра, Надія, Любов».

 Послуги мобільної бригади надаються завдяки фінансовій підтримці урядів США ( Бюро гуманітарної допомоги USAID), Канади, Норвегії, Швеції, Великої Британії, Фінляндії, Данії та Гуманітарного Фонду для України (UHF).


bottom of page