top of page

30.09.2023

Делегація Євросоюзу на чолі з Верховним представником ЄС з питань закордонних справ, політики та безпеки Жозепом Боррелем зустрілася з представницями та представниками громадських організацій Громадський Рух «Віра, Надія, Любов» Тетяною та Ніною Семікоп, Громадська організація "Культура демократії" Лілею Леонідовою та Оленою Ротарі, та ГО «10 квітня».

Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель підкреслив силу та відвагу українців, які борються з російською агресією, та висловив підтримку їхніх зусиль у відновленні країни та допомоги своїм громадянам. Керівниця громадського руху «Віра, Надія, Любов».

Тетяна Семікоп акцентувала увагу на критичній важливості міжнародної співпраці у сфері соціальних проєктів, особливо тих, що стосуються ментального здоров’я населення: «Вся наша нація зараз у вразливому стані. Ми знаходимося у постійному стресі і ми вдячні нашим міжнародним партнерам за постійну підтримку у цьому питанні».

Під час зустрічі Ніна Семікоп розповіла про важливість підтримки батьків із дітьми. Тому що після одного виклику, пов'язаного з пандемією, вони зіткнулися зі страшною війною, яка залишила величезний слід на психологічному здоров'і. Також вона наголосила на поверненні українців з Європи, бо зараз ми спостерігаємо демографічну кризу в Україні.

Голова громадської організації «Культура Демократії» Лілія Леонідова розповіла про збільшення фактів гендерно-зумовленого насильства та необхідність імплементації Конвенції РБ ООН 1325 «Жінка, Мир, Безпека», а також необхідність ратифікації в Україні Конвенції № 190 Міжнародної організації праці. Також вона додала, що Європейському союзу необхідно дати свої рекомендації щодо забезпечення гендерної рівності у загальнодержавній стратегії реформ в Україні.

Олена Ротарі наголосила на випадках сексуального насильства під час війни. З початку повномасштабної військової агресії рф прокурори зафіксували 235 фактів СНПК. Найбільша кількість випадків сексуального насильства у Херсонській області. За словами Олени Ротарі, таких випадків набагато більше, а після звільнення окупованих територій ми почуємо тисячі трагічних історій.

Новопризначена пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова також підтвердила готовність Євросоюзу продовжувати гуманітарну та фінансову підтримку українцям, особливо у світлі продовження російської агресії та приближення складної зими. За словами Тетяни Семікоп, такі зустрічі дуже важливі для громадського сектору. Вони підкреслюють продовження та посилення співпраці між Україною та Євросоюзом у боротьбі за мир, стабільність та благополуччя українців у ці непрості часи.Comments


bottom of page