top of page

24.10.2023

Нестандартний випадок у практиці мобільної бригади соціально-психологічної допомоги міста Кропивницького стався нещодавно. Зазвичай, від домашнього насильства страждають люди які таким або іншим чином залежні від кривдника. Це може бути фінансова залежність, це може бути шалене кохання, ментальна залежність та відсутність підтримки з боку рідних та друзів тощо.

Але, як виявилось, якщо ти сильна жінка, гарна мати, маєш стабільний дохід і власне житло, чудових родичів та друзів, знаєш куди звертатись у разі проблеми і вмієш керувати своїм життям, то ти все одно не можеш бути застрахований від домашнього насильства.

Постраждала жінка звернулась до поліції через переслідування з боку колишнього чоловіка, який агресивно поводився, кричав та погрожував на неї в присутності її трьох маленьких діточок. Вона розірвала стосунки з кривдником, щойно дізналась, що той почав приймати наркотики. Такого прикладу своїм дітям вона не бажала. Та кривдник не вважає, що стосунки розірвано. Він переслідує постраждалу скрізь. Коли вона веде дітей до садочка та школи, коли вона кудись їде у справах, коли вона з дітьми вдома. Він слідкує за нею та, при будь-якій нагоді, намагається наговорити їй неприємних речей чи налякати. Маючи трьох спільних дітей кривдник вважає що має право заходити до постраждалої в дім, брати якісь речі, користуватися машиною. І навіть терміновий заборонний припис, виписаний поліцією його не зупиняє. Жінка просто вже хоче бути в спокої, і документально вже все давно оформлено, але кривдник продовжує чинити психологічне насильство та тиск на постраждалу.

На щастя, на шляху насильства є перепони, і тепер цією перепоною є мобільна бригада соціально-психологічної допомоги.

Працюючи з фахівцем соціальної роботи, постраждала випрацювала план дій по усуненню кривдника із власного життя та захисту дітей від його негативного впливу. А завдяки кейс-менеджеру постраждала весь цей довгий шлях пройде не сама.

Послуги мобільної бригади надаються за підтримки Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine
ความคิดเห็น


bottom of page