top of page

24.10.2023

Що таке повна залежність від кривдника - пані Г. знає не з чужих слів.

Єдина донька нашої клієнтки відійшла в інший світ. Зять, який був чоловіком померлої доньки, вмовив жінку поважного віку оформити на нього договір довічного утримання. Пані Г. подумала, що тепер вона буде захищена до кінця своїх днів, та не так сталося, як гадалося. На жаль, через деякий час, зять пані Г. почав проявляти до неї агресивну поведінку. Починалося все з неприємних грубих фраз, поступово перейшло до погроз, нецензурної лайки, заборони користуватися кухнею, туалетом в домі, відбиранням пенсії і, врешті-решт, перейшло до штовхання та стусанів. Кривдник забрав у постраждалої всі документи на будинок та навіть паспорт. Коли пані Г. почала жалітись сусідам та знайомим кривдник зачинив її в будинку і почав всім розповідати про те що вона не сповна розуму. Щоб вирватися з жаху, який відбувався в її власному будинку, постраждалій довелося пролазити під парканом. Саме так вона змогла звернутися до центру надання адміністративних послуг м.Кропивницького, де її і передали в роботу з Мобільною бригадою.

Фахівцем соціальної роботи та кейс-менеджером мобільної бригади було здійснено виїзд на місце проживання постраждалої, де підтвердилось кожне її слово. Кривдник поводився агресивно, навіть в присутності чужих людей. Важко уявити, як він поводився коли був з бабусею наодинці. Мобільна бригада має досвід роботи вже понад рік, і кожного разу це тяжкі історії, і щодня це кривдники які брешуть. Зятю пані Г. було чітко роз'яснено наслідки вчинення ним насильства над тещею. На даний момент мобільною бригадою ведеться робота по збиранню всіх необхідних документів для розірвання договору довічного утримання та покарання кривдника в співпраці з поліцією та безкоштовною правовою допомогою. Нарешті, пані Г. отримала підтримку та таку необхідну допомогу.

Найстрашніше в даній ситуації те, що ні сусіди, ні знайомі не підтримали жінку похилого віку. На жаль, в нашому суспільстві вважається, що люди похилого віку можуть вигадувати, перебільшувати, наговорювати на інших. Дуже рідко хоч хтось може подумати що бабуся чи дідусь говорять правду і їх дійсно ображають. Будьте чуйними до слів інших, до їх проблем.Komentarze


bottom of page