top of page

24.09.2024

Завершилась заключна національна конференція "Відновлення України: Економічні спроможності жінок, постраждалих від СНПК" у Києві, що зібрала провідних експертів та стейкхолдерів для розробки стратегії реагування на сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом (СНПК) в Україні.

 Одним із ключових досягнень конференції стало формування системи адресної допомоги постраждалим. Впровадження міжнародних стандартів і найкращих практик стане базисом для побудови стійкої моделі захисту, яка не тільки попереджуватиме нові злочини, але й гарантуватиме належну підтримку тим, хто вже постраждав.

 Окремо акцентовано на підвищенні спроможності суддів, прокурорів та представників поліції у справі реагування на випадки СНПК. Це передбачає як розробку відповідних моделей ефективної системи допомоги на регіональному рівні, так і залучення до цих процесів влади й громадськості. Не менш важливим напрямом роботи стала розробка та адвокація нової нормативно-правової бази, що дозволить закріпити ці процеси на рівні національної політики.

 Міжнародний обмін досвідом став важливим елементом цього процесу. Протягом проєкту організовано 8 навчальних візитів до країн, що мають успішний досвід подолання наслідків військового насильства – Швейцарії, Хорватії, Боснії та Герцеговини. Також розроблено спеціалізований навчальний курс з питань СНПК для суддів, а онлайн-навчання охопило понад 400 учасників.

 Ця ініціатива є важливим кроком до забезпечення гендерної рівності, відновлення правосуддя та захисту найвразливіших категорій населення в умовах післявоєнної відбудови України.

 Проєкт реалізується Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women's Fund у партнерстві з громадською організацією «Ла Страда – Україна» та Асоціація жінок-юристок України "ЮрФем", за підтримки Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Апарату Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко, а також за фінансування Європейського Союзу.


bottom of page