top of page

13.03.2024

Одеський Центр допомоги врятованим отримав 200 буклетів «Голоси сміливих важливі». Ці матеріали були розроблені Громадська організація "Культура демократії" у межах програми «Вистоїмо разом: вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною», який виконує Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women's Fund у партнерстві з громадською організацією «Ла Страда – Україна» та Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядова уповноважена з ґендерної політики  та за фінансування Європейського Союзу.

Буклети мають на меті інформувати та підтримувати тих, хто пережив сексуальне насильство під час конфлікту (СНПК), допомагаючи їм усвідомити своє становище як постраждалих та знайти шляхи до відновлення.

«Сексуальне насильство в умовах війни є надзвичайно травматичним, залишаючи глибокі рани як на тілі, так і на душі. Говорити про це означає розірвати мовчання, яке часто оточує ці злочини. Інформаційна кампанія, що проводиться в Одеській області, спрямована на обізнаність людей щодо СНПК. Зараз, за даними Офісу Генерального прокурора, в Україні офіційно зареєстровано 274 випадків сексуального насильства. Наша мета допомогти кожній людині», - розповідає координаторка Центру Вікторія Плєшко.

Центри допомоги врятованим створені за ініціативи Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядова уповноважена з ґендерної політики, у партнерстві з Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, завдяки фінансовій підтримці урядів Австрії, Бельгії, Швеції, Франції та у співпраці з місцевими органами влади.


Comments


bottom of page