Історія успіху
"Звіряча вдячність"
Коли стикаєшся з проблемою батьків і дітей, то завжди це виявляється непростим завданням. Але ми всі "родом з дитинства", де є ніжна і турботлива матуся, згодом бабуся. Такою і була пані Олена (ім'я змінено), яка виховала четверо дітей, має 13 онуків і ще правнуків тощо... Але останні 2 роки бабуся осліпла і залишилася на "утриманні" онуків, які зобов'язалися доглядати за сліпою бабусею. Так сталося, що діти за кордоном, а донька трагічно загинула. Замість цього онуки перетворили життя старенької на жах.
У невеличкому будинку на старенькому зламаному дивані, в жахливій брудній постільній білизні, серед смороду сиділа без їжі старенька бабуся, коли за екстреним викликом приїхала Хустська Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. З'ясувалося, що кошти (пенсію), яку отримує бабуся, і кошти від сина, який працює за кордоном, онуки використовували на свої власні потреби (в тому числі на алкоголь та ін.), а їй навіть не вистачало на їжу. Олена відразу погодилась поїхати з цього пекла зі сльозами жалю та відчаю.
Завдяки вчасному зверненню старости села, який не залишився осторонь і повідомив про ситуацію директору Центру надання соціальних послуг та мобільній бригаді, Олену було доставлено в кризову кімнату при Денному центрі соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. Разом з працівниками ЦНСП та фахівцем Денного центру їй відразу було надано необхідні послуги.
Фахівцями мобільної бригади було здійснено екстрене реагування на даний випадок та надана перша психологічна допомога. Щоб покарати кривдників, залучено поліцію для написання заяви постраждалою особою для подальшого притягнення їх до відповідальності. Поліцією було відкрито кримінальне провадження по даній справі.
Також фахівцями МБ п. Олену було направлено до лікаря, було проведено обстеження і з'ясувалося, що ще можливо спасти зір на одному оці. На даний час бабуся перебуває в безпечному місці. Тепер пані Олена має можливість оговтатися, банально помитися, поїсти та саме головне – бути в безпеці. У подальшому її справа передана кейс-менеджеру.
Пані Олена дуже дякувала МБ за допомогу, її слова: "Тепер я почуваюся як у раю на землі, всі люди до мене дуже добрі".
Мобільні бригади працюють за підтримки UNFPA, Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, у координації з Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції через імплементаційного партнера Громадський Рух «Віра, Надія, Любов». Послуги мобільної бригади надаються завдяки фінансовій підтримці урядів США (Бюро гуманітарної допомоги USAID), Канади, Норвегії, Швеції, Великої Британії, Фінляндії, Данії та Гуманітарного Фонду для України (UHF).