top of page

04.12.2024

  • sevbeba1
  • 6 груд. 2024 р.
  • Читати 1 хв

На арт-терапевтичному тренінгу для жінок, які розірвали коло насильства, ми працювали в техніці лялькотерапії — особливого напряму терапії, який поєднує глибоке самопізнання із творчим процесом.

Лялькотерапія вже багато років є потужним інструментом у психотерапії. Ще Анна Фрейд, дочка Зигмунда Фрейда, заклала основи використання образів у роботі з дітьми. Сьогодні ця методика ефективно працює й з дорослими, допомагаючи вирішувати внутрішні конфлікти, покращувати емоційний стан і формувати нове бачення майбутнього.

Процес створення ляльки: це не лише творчість, а й метафоричний спосіб виразити свої почуття, переживання та бажання.

Робота з образами: створена лялька стає символом внутрішнього "Я", уособлюючи як проблеми, так і ресурси для їх вирішення.

Емоційне звільнення: у процесі роботи жінки "програвали" та досліджували конфліктні ситуації з минулого, будували сценарії свого бажаного майбутнього, навчалися висловлювати почуття та знаходити ресурси для саморегуляції.

Лялька стає не просто виробом, а своєрідним талісманом, який несе підтримку, нагадує про силу, красу та унікальність кожної жінки. Процес творчості допомагає відчути радість і задоволення, повернути віру в себе. Лялька втілює позитивні настанови та мрії, стаючи символом натхнення та нових можливостей у прийдешньому році.

Ми обрали цю техніку як святкову та надихаючу, що допомагає підготуватися до Нового року з позитивним настроєм. Кожна лялька, створена руками учасниць, несе послання любові, підтримки та надії.

Ця програма реалізується Громадський Рух «Віра, Надія, Любов» у партнерстві з @International Rescue Committee in Ukraine (IRC) за підтримки ECHO в рамках проєкту «Психо-соціальна підтримка жінок та дівчат, постраждалих від домашнього насильства та гендерно зумовленого насильства, в тому числі жінок з інвалідністю, в умовах Реабілітаційний центр "Софія" для жінок, які постраждали від насильства в м. Одеса».


 
 

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page