top of page

02.05.2024

 Команда Одеського Центру допомоги врятованим взяла участь у тренінгу пілотного проєкту з надання невідкладних проміжних репарацій потерпілим від сексуального насильства під час війни (СНПК) в Україні.

 Цей проєкт на початку березня презентувала віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Сума компенсації для одного постраждалого становить 3 тис. євро. Термін пілотної фази – до кінця жовтня 2024 року. Планується, що до цього часу таку допомогу отримуватимуть 500 постраждалих. Репарації мають бути доступними незалежно від того, чи звернулися ці особи до правоохоронних органів.

 З початку повномасштабної військової агресії рф, за даними Офісу Генерального прокурора, зафіксовано 292 випадки сексуального насильства під час війни (СНПК). Постраждалими від сексуального насильства є жінки, чоловіки та діти незалежно від статі. Статистика засвідчує лише вершину айсберга - за оцінками міжнародних партнерів можлива кількість постраждалих в Україні може перевищити 7000 осіб.

 Центр допомоги врятованим в Одесі створено за ініціативи Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко у партнерстві з UNFPA, Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, завдяки фінансовій підтримці урядів Австрії, Бельгії, Іспанії, Швеції у співпраці з Одеська міська рада та Громадський Рух «Віра, Надія, Любов»


Останні пости

Дивитися всі

11.07.2024

Громадський Рух «Віра, Надія, Любов» спільно з Одеська обласна державна адміністрація за підтримки The Government of the Faroe Islands Løgmálaráðið. Сьогодні наша мобільна бригада виїхала до міста Теп

Comments


bottom of page