У рамках проєкту REACH 95 у м. Київ відбулася чергова онлайн-зустріч, спрямована на забезпечення доступу до самотестування на ВІЛ та інтеграцію цієї стратегії у практику медичних закладів. Цей захід є частиною масштабної серії регіональних зустрічей, що охоплюють 18 областей України, об'єднаних спільною метою — подолати бар’єри в ранньому виявленні ВІЛ та покращити охоплення тестуванням ключових груп населення.
Спікери зустрічі:
• Мартиненко Олена Петрівна, регіональна координаторка проєкту REACH 95;
• Горбачук Оксана Йосипівна, регіональний координатор проєкту з МІО;
• Різова Оксана, координаторка з соціальної роботи;
• Тетяна Пелеєва, асистентка менеджера проєкту REACH 95.
Під час зустрічі обговорювалися:
- практичні аспекти впровадження самотестування у медичних закладах столиці;
- важливість інформаційної роботи серед населення для підвищення рівня обізнаності про переваги - самотестування;
- кращі практики використання тестувальних матеріалів (ТМЦ) та їх поширення;
- роль співпраці між медичними закладами, соціальними службами та громадськими організаціями у досягненні цілей проєкту.
Олена Петрівна наголосила на тому, що Київ є стратегічно важливим регіоном для поширення інноваційних підходів до виявлення ВІЛ. Вона також акцентувала увагу на необхідності забезпечення рівного доступу до тестування для всіх груп населення.
Дякуємо спікерам та учасникам за конструктивний діалог та внесок у реалізацію проєкту REACH 95. Спільно ми робимо важливий крок до скорочення нових випадків ВІЛ та зміцнення здоров’я суспільства.
Ця діяльність імплементується в рамках проєкту « REACH 95: Доступність якісних послуг з ВІЛ у закладах охорони здоров'я України», який впроваджується завдяки підтримці Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД The U.S. President's Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та PATH.