top of page

22.02.2024

Мобільна бригада м.Ужгород.

Жінка Олена (імя змінено) з чотирьма маленькими дітьми та їх бабуся які є внутрішньо переміщені особи з Харківської облаті. Ця сімя перебувала на обіку у соціальних службах, як сімя у складних життєвих обставинах. З початку вторгненнє російського агресора сімя евакуювалась до Мукачівського району, там теж перебувала на обліку в соціальних службах, як сімя у складних життєвих обставинах. По місцю тимчасового проживання жінка знайшла собі співмешканця який підтримував її стиль життя. Олена та її матір постійно мали проблеми з алкоголем. За клопотанням клієнтка була поселена у Закарпатський обласний центр соціально-психолонічної допомоги. Протягом перебування в Центрі жінка її матір та четверо дітей отримали індивідуальні соціально-педагогічні ,інформаційні косультаційні, соціально-економічні та соціально побутові послуги, безкоштовне проживання та харчування. Сімя отримала гуманітарну допомогу у вигляді предмети особистої гігієни, іграшки,продукти харчування, предметів одягу.

Працівниками Центру дітей було влаштоваго до закладів освіти. Центр скерував лист до департаменту соціальної політики з метою сприяння в оформленні соціальних допомог для одинокої матері та малозабезпеченої сімї. Також Центром було відправлено листа до центру зайнятості з метою працевлаштування жінки та її матері. За співпраці з Центром з УВКБ ООН сімя отримала гуманітарну допомогу у вигляді матраців, кухонного посуду та постільної білизни, сезонного одягу та взуття. Але, проживши два місяці у центрі, жінка була відрахована за власним бажанням у звязку з можливістю орендувати житло самостійно. Перебуваючи у Центрі жінка та її матір жодного разу не було виявлено алкогольних ознак.

І з метою уникнення повторного потрапляння сімї в складні життєві обставини, які загрожували життю і здоровю малолітніх дітей, складено лист до УМЦСС, щоб взяти сімю під супровід.

Екстрено було зреаговано МБ та фахівцем соціальної роботи УМЦСС та співробітниками ювінальної превенції. Було виявлено, що співмешканець та Олена і її матір мали ознаки вживання алкоголю. А четверо дітей бігали по квартирі без одягу в неналежному стані, а найменша дитина взагалі потребувала медичного огляду. Діти перебували вдома в той час, який мали бути у закладах освіти. Під час розмови з психологом МБ двоє дівчат розповіли, як мама може їх бити і постійно вживає алкоголь. Дівчата наголосили, що також бачили, як мамин співмешканець її душив і вживав дуже погані слова.

Екстрено було повідомлено до Служби у справах дітей, що випадок важкий і діти в неналежному стані і стали очевидцями домашнього насильства. Завдяки хорошій взаємодії між субєктами та надавачами соціальних послуг, відбулось кризово-екстренне втручання. Співробітниками ювінальної превенції складено прокол на матір про неналежне виконання батьківських обовязків. А дітям надана перша психологічна допомога.

Службою у справах дітей, діти були розміщені у відповідні заклади. З жінкою буде проводитись мотиваційна робота, вона буде направленна на лікування. Також буде отримувати психологічну підтримку, щоб покращити свій стан та ментальне здоровя.


Recent Posts

See All

24.05.2024

Громадський Рух «Віра, Надія, Любов» спільно з HEKS EPER Ukraine 24 травня 2024 року, наша мобільна бригада відвідала с. Цебриково. Ми провели інформаційну бесіду на тему «Торгівля людьми, профілактик

Comments


bottom of page