top of page

15.04.2024

« Я хотіла накласти на себе руки… мені було дуже боляче»

Мобільна бригада м. Хуст

Всім відомо, що жінка, якій зраджує чоловік, дізнається про це останньою. І це завжди стає страшним ударом.

Особливо в період війни, коли рівень тривоги і страху і так дуже високий, зробити боляче близькій людині — це майже вбити її.

«Я дізналася, що чоловік мене зрадив з соціальних мереж. Коли почала з’ясовувати з ним стосунки, він порадив «подивитись на себе в дзеркало»… Протягом кількох місяців я лягала і прокидалася з відчуттям, що більше не хочу жити. Колись мама казала, що сталось - те сталось, але ж треба жити далі. Однак мені не вдавалось самотужки витягнути себе з цього « болота» - розповіла пані Іванна.

Депресія, безпорадність, зневіра в собі, думки і спроби самогубства – наслідки психологічного насилля.

«Останньою краплею для мене стало те, що коли ми з сином покинули будинок на деякий час і поїхали погостювати до моєї подруги, чоловік виписав нас з будинку та вивіз з дому особисті речі та паспортні документи.

На моє прохання повернути те, що мені належить, не реагував.

Тоді подруга порекомендувала мені звернутись до фахівців бригади соціально-психологічної допомоги в м. Хуст » - ділиться п.Іванна.

«Якщо фізичне та сексуальне насильство, як правило, залишають «сліди» у вигляді фізичних ушкоджень та травм, розірваного одягу тощо, то психологічне та економічне насильство – найбільш приховані форми насильства та складні для доказування» - зазначила фахівчиня мобільної бригади м. Хуст.

За допомогою фахівців спеціалізованої служби підтримки постраждалих осіб від домашнього насильства в м. Хуст, поліцією було складено протокол про притягненння кривдника до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства.

«Економічне насильство - форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру» - наголошує фахівчиня мобільної бригади м. Хуст.

Після отримання психологічних консультацій постраждала від насильства стала потроху «приходити до тями».

«Якогось дня я знову відчула, що ціную життя. Не бійтесь звертатись по допомогу» - додала п.Іванна.

Мобільні бригади працюють за підтримки Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, у координації з Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, через імплементаціїного партнера Громадської організації Громадський Рух «Віра, Надія, Любов».

Послуги мобільної бригади надаються завдяки фінансовій підтримці урядів США ( Бюро гуманітарної допомоги USAID), Канади, Норвегії, Швеції, Великої Британії, Фінляндії, Данії та Гуманітарного Фонду для України (UHF).


Recent Posts

See All

11.07.2024

Громадський Рух «Віра, Надія, Любов» спільно з Одеська обласна державна адміністрація за підтримки The Government of the Faroe Islands Løgmálaráðið. Сьогодні наша мобільна бригада виїхала до міста Теп

Comments


bottom of page