top of page

09.07.2024

«Я тебе не бив. Ти сама впала… »

 Не всі постраждалі від насильства звертаються за допомогою. Багатьом страшно про це розповідати через публічний осуд. Тому вони воліють замовчувати та виправдовувати насильницькі дії кривдників і вважають, що самі винні.

 Мені здавалося, що в мене щаслива сім’я: коханий чоловік, двоє дітей. Наші стосунки були нормальними до того часу, поки він мене не штовхнув. Я впала, і вдарилася об стіну головою. Він сказав: «Я тебе не бив. Ти сама впала» - розповідає Вікторія.

 «Поступово життя ніби перевернулося з ніг на голову. Чоловік принижував мене, говорив про те, що маю зайву вагу, не слідкую за собою і виглядаю значно старшою за своїх подруг. Я почала сумніватись у собі, почувалась невпевненою, не розуміла сенсу свого життя.

Друзям і родині він говорив, що я емоційно неврівноважена, постійно мене звинувачував. Казав, я тебе не ображаю, це ти кричиш і втрачаєш контроль над собою.

Добре, що я наважилась звернутись до фахівців бригади соціально-психологічної допомоги в м. Хуст »- ділиться п. Вікторія.

 Газлайтинг – це форма психологічного насильства, спрямована на те, щоб навмисно вивести з рівноваги й зруйнувати самооцінку, отримати владу і контроль над постраждалою. Це форма "промивання мізків", яка змушує жертву сумніватися в адекватності свого сприйняття реальності.

Кривдники ставлять під сумнів ваше психічне здоров'я, звинувачують вас в надмірній чутливості та реакції, коли ви намагаєтеся розповісти про те, як вони з вами поводяться» - зазначила фахівчиня мобільної бригади м. Хуст.

 Після отримання психологічних консультацій постраждала зрозуміла, що вона адекватно сприймає реальність, переосмислила своє життя, навчилася протистояти психологічним маніпуляціям.

 У мене нарешті немає «приступів» жалю до себе. В ситуації насильства важливо почути тих, хто вас розуміє» - додала п.Іванна.

 Послуги мобільної бригади надаються завдяки фінансовій підтримці урядів США ( Бюро гуманітарної допомоги USAID), Канади, Норвегії, Швеції, Великої Британії, Фінляндії, Данії та Гуманітарного Фонду для України (UHF).


Comments


bottom of page