«Я тебе не бив. Ти сама впала… »
Не всі постраждалі від насильства звертаються за допомогою. Багатьом страшно про це розповідати через публічний осуд. Тому вони воліють замовчувати та виправдовувати насильницькі дії кривдників і вважають, що самі винні.
Мені здавалося, що в мене щаслива сім’я: коханий чоловік, двоє дітей. Наші стосунки були нормальними до того часу, поки він мене не штовхнув. Я впала, і вдарилася об стіну головою. Він сказав: «Я тебе не бив. Ти сама впала» - розповідає Вікторія.
«Поступово життя ніби перевернулося з ніг на голову. Чоловік принижував мене, говорив про те, що маю зайву вагу, не слідкую за собою і виглядаю значно старшою за своїх подруг. Я почала сумніватись у собі, почувалась невпевненою, не розуміла сенсу свого життя.
Друзям і родині він говорив, що я емоційно неврівноважена, постійно мене звинувачував. Казав, я тебе не ображаю, це ти кричиш і втрачаєш контроль над собою.
Добре, що я наважилась звернутись до фахівців бригади соціально-психологічної допомоги в м. Хуст »- ділиться п. Вікторія.
Газлайтинг – це форма психологічного насильства, спрямована на те, щоб навмисно вивести з рівноваги й зруйнувати самооцінку, отримати владу і контроль над постраждалою. Це форма "промивання мізків", яка змушує жертву сумніватися в адекватності свого сприйняття реальності.
Кривдники ставлять під сумнів ваше психічне здоров'я, звинувачують вас в надмірній чутливості та реакції, коли ви намагаєтеся розповісти про те, як вони з вами поводяться» - зазначила фахівчиня мобільної бригади м. Хуст.
Після отримання психологічних консультацій постраждала зрозуміла, що вона адекватно сприймає реальність, переосмислила своє життя, навчилася протистояти психологічним маніпуляціям.
У мене нарешті немає «приступів» жалю до себе. В ситуації насильства важливо почути тих, хто вас розуміє» - додала п.Іванна.
Мобільні бригади працюють за підтримки UNFPA, Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, у координації з Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції через імплементаціїного партнера Громадський Рух «Віра, Надія, Любов».
Послуги мобільної бригади надаються завдяки фінансовій підтримці урядів США ( Бюро гуманітарної допомоги USAID), Канади, Норвегії, Швеції, Великої Британії, Фінляндії, Данії та Гуманітарного Фонду для України (UHF).