top of page

07.11.2023

Проблема насильства над дітьми залишається актуальною для України, незважаючи на те, що на законодавчому рівні будь-які прояви насильства по відношенню до дитини, зокрема фізичне покарання, заборонені. Насильство може чинитися як дорослими щодо дітей, так і самими дітьми відносно одне до одного. Свідченням поширеності останнього стали численні публікації та репортажі на телебаченні, присвячені насильству між дітьми в школі.

Кейс менеджери м. Жмеринка з працівниками К3 Жмеринської міської ради " Центр надання соціальних послуг" провели опитування серед учнів загальноосвітніх закладів, що дає змогу підвищити рівень обізнаності щодо проблеми насильства, зокрема серед дітей та методів розвʼязання цієї проблеми.

Серед опитаних дітей, актуальною проблему насильства над дітьми вважають 82% респонденти. 18 % - важко визначитися зі своєю позицією.

87% дітей чітко дають визначення насильству.

Ідентифікація форм насилля в дитячому середовищі чітко прослідковується, але більшість реагує лише на так звані "тяжкі" прояви насилля, тобто на ті, що мають фізичне або моральне підкріплення. Однак, для особистості дитини, яка ще формується, величезне значення мають усі форми насилля, такі як використання прізвиськ, ігнорування почуттів і потреб, порівняння.

Результати анкетування дають змогу планувати подальшу роботу з:

⁃ попередження проявів

насильства,

підвищення рівня знань дітей про

власні права,

⁃ популяризацію асертивної поведінки.

Підтримка діяльності відбувається за допомогою Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine


Recent Posts

See All

11.07.2024

Громадський Рух «Віра, Надія, Любов» спільно з Одеська обласна державна адміністрація за підтримки The Government of the Faroe Islands Løgmálaráðið. Сьогодні наша мобільна бригада виїхала до міста Теп

Comments


bottom of page