Відбулася вісімнадцята, заключна регіональна онлайн-зустріч, присвячена впровадженню стратегії самотестування на ВІЛ для Кіровоградської області. Ця подія стала завершальним етапом у серії заходів, що охопили 18 регіонів України. Мета проєкту залишається незмінною — подолання бар’єрів і забезпечення доступу до самотестування для виявлення ВІЛ.
Ключові теми зустрічі:
- Підвищення обізнаності про самотестування серед ключових груп населення.
- Ефективні механізми поширення тестувальних матеріалів (ТМЦ) через заклади охорони здоров’я та соціальні служби.
- Моніторинг і оцінка результатів реалізації стратегії самотестування в регіоні.
Спікери заходу:
• Божок Галина Петрівна, регіональна координаторка проєкту REACH 95;
• Шутова Надія Іванівна, регіональна координаторка проєкту з МІО;
• Тимошенко Олена, координаторка з соціальної роботи;
• Тетяна Пелеєва, асистентка менеджера проєкту REACH 95.
Учасники обговорили ключові аспекти впровадження стратегії самотестування в Кіровоградській області, зокрема, логістичні питання, підготовку персоналу та інструменти для підвищення обізнаності серед населення. Спікери підкреслили важливість міжсекторальної співпраці для подолання бар’єрів у доступі до діагностики.
Завершення цієї серії зустрічей підбило підсумки величезної роботи, проведеної в межах проєкту REACH 95. Досвід, отриманий у процесі реалізації стратегії самотестування, стане фундаментом для подальших зусиль, спрямованих на боротьбу з ВІЛ/СНІДом в Україні.
Дякуємо всім учасникам, партнерам і координаторам за ваш внесок у спільну справу!
Ця діяльність імплементується в рамках проєкту «REACH 95: Доступність якісних послуг з ВІЛ у закладах охорони здоров'я України», який впроваджується завдяки підтримці Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД The U.S. President's Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та PATH.