top of page

02.05.2024

 Проводжали всім гуртожитком!

 До нас зателефонувала працівниця будівельного коледжу, де ми періодично проводимо інформаційно-просвітницькі заходи для учнів, викладачів працівників, стурбована психологічним станом однієї із випускниць, мешканки гуртожитку. Вона питала, чи зможемо ми проконсультувати дівчину, яка є постраждалою від гендерно зумовленого насильства. Надавши наші контакти, одразу зателефонувала Анна, 29 років і попросила зустрітися з нею в екстреному порядку, бо "така безвихідь, що хочеться накласти на себе руки".

 Ми зустрілися з нею біля гуртожитку, консультацію провели в авто мобільної бригади, бо ішов дощ. Анна повідомила нам, що є сиротою, виросла у дитячому будинку. Батьки були позбавлені батьківських прав і мами вже давно немає в живих. Закінчила будівельний коледж і працювала. Зустріла хлопця, покохала його, деякий час жила в нього. Коли він дізнався, що вагітна, вимагав зробити негайно аборт, вигнав з дому і спілкування припинив. Анна попросилася назад у гуртожиток. Її взяли лише на деякий час, бо вона не є ні ученицею, ні працівницею коледжу. Коштів на оренду житла немає, бо навіть ще не вийшла в декрет.

 Мобільна бригада зв'язалася із "Центром матері та дитини", але на той час місця для влаштування не було, до того ж треба було офіційно вийти в декретну відпустку оформити відповідні медичні довідки. Довелося трохи зачекати. Але Анна не втрачала надію, що для неї та для її дитини все закінчиться благополучно, тому відвідувала консультації психолога, їй було дуже боляче, що коханий чоловік так поступив з нею І ось ми дізнаємося від директора "Центру матері та дитини" про можливість поселення. Анна швидко зібрала речі й вже на наступний день її проводжали працівники коледжу та гуртожитку, адже дуже хвилювалися за неї, за її майбутнє і бажали їй щастя.

"Центр матері та дитини" гостинно прийняв нашу клієнтку, вона готується стати мамою, відвідує спеціальні курси по вагітності, родам та материнству.

 Попереду розв'язування питань щодо оформлення статусу одинокої матері, малозабезпеченої, розуміння статусу її прописки (клієнтка скоріш за все є виписаною її звідною сестрою в іншому місті), якими займається наш кейс-менеджер. У нашої Ані є багато планів щодо майбутнього: знайти роботу, яка б дала можливість винаймати житло, влаштувати дитину в садочок.

 Ми й досі зустрічаємося з клієнткою, забезпечили її гігієнічним набором, надаємо психологічну підтримку. Анна говорить: "Я знаю, що таке дитячий будинок і не дозволю такої долі своїй дитині!". Тож в Анни є можливість принаймні півтора року, щоб оговтатися, набратися ресурсів, і зробити впевнений крок у майбутнє.

 Щиро дякуємо дирекції КЗ "Кіровоградський обласний соціальний центр матері та дитини" за підтримку матерів у складних життєвих обставинах та світ дитинства без насильства! Мобільні бригади працюючи за підтримки UNFPA, Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, у координації з Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України через імплементаційного партнера Громадський Рух «Віра, Надія, Любов» Послуги мобільної бригади надаються завдяки фінансовій підтримці урядів США (Бюро гуманітарної допомоги USAID), Канади, Норвегії, Швеції, Великої Британії, Фінляндії, Данії та Гуманітарного Фонду для України (UHF).


Kommentare


bottom of page